Przedszkole online

Od czasu zamknięcia Przedszkoli ze względu na epidemię koronawirusa działamy online. Spotykamy się na wirtulanych zajęciach. Panie czytają dla nas, nagrywają filmiki, przygotowują rozmaite zajęcia, inspiracje. Powstała specjalna też grupa na FB . Więcej zdjęć dostępnych TU po zalogowaniu.

Pomysły na aktywność z dziećmi w domu

Drodzy Rodzice,  Podsyłamy kilkanaście propozycji na spędzenie czasu w domu. Znajdziecie tu też harmonogram, zagadnienia do pracy z dziećmi.  Rozmawiajmy z dziećmi o tym co się dzieje, tłumaczmy, uspakajajmy, szukajmy pozytywów. Może niektórym z Was uda się zorganizować połączenie on-line z koleżanką, kolegą z Przedszkola?

Zawieszenie zajęć – oświadczenie MEN

Szanowni Państwo, decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.  W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli … Read More

Dzień Otwarty – 29.02.2020

29 lutego zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty, który rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2020/21, (dotyczy dzieci w wieku 2,5 do 6 lat.) Plan spotkania: 10.00 – Powitanie i prezentacja Szkoły 10.15 – Prezentacja metody M. Montessori10.45 – 12.00 – Prezentacje (np. życie codzienne, sensoryka, matematyka) i rozmowy z nauczycielami w salach przedszkolnych. Przewidujemy też słodki poczęstunek i … Read More

Poznajemy Świat – Morskie Opowieści

Kolejne radosne spotkanie z Podróżnikiem z Poznajemy Świat! Odkryliśmy kolory, kształty i dźwięki 🐚 z morskich głębin! Mogliśmy się przebrać za kapitana okrętu⛵, nurka 🤿. Poznaliśmy też kilka technik ratunkowych na wypadek sztormu 🙃 🌊.

Świąteczny Nastrój!

W grudniu w naszym Przedszkolu pachnie piernikami, pomarańczami i choinką 🙂 Tworzymy dekoracje mikołajkowe 🎅🏻, świąteczne, pieczemy, śpiewamy i występujemy! W tym przygotowaliśmy pod okiem Pani Tatiany Opowieść Wigilijną -teatr Kamishibai 🎄. Zostaliśmy też zaproszeni przez uczniów klas I – III Neo Montessori School na tradycyjne Jasełka. 

Konwencja o prawach dziecka

Włączyliśmy się w obchody 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Ten najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie mówi o tym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka.20 listopada 2019 r. ubraliśmy się  na niebiesko i dużo rozmawialiśmy o tym co oznaczają prawa dziecka. Wspólnie prześliśmy przez Myślenice  w … Read More

Spotkanie w Herbaciarni Powolność

Listopadowe przedpołudnie to idealna pora na spotkanie przy filiżance herbaty 🙂 ☕ Dziękujemy Powolność – herbaciarnia, herbaciane prezenty – Słowackiego… za gościnę i przybliżenie herbacianych smaków, zapachów, kolorów i historii 🍵

Biblioteka – miejsce przyjazne dzieciom :)

Nasze Przedszkole zostało zakwalifikowane doprojektu “Książka przewodnikiem na ziemi” prowadzonego przez Bibliotekę Publiczną w Myślenicach. Cieszymy się, bo będziemy jeszcze częstszymi gośćmi w Bibliotece 🙂 Zachęcamy do śledzenia profilu Bibioteki na FB, są tam też informacje o spotkaniach dla dzieci i rodziców.          

Święto Pieczonego Ziemniaka – piknik

16 października podziękowaliśmy jesieni za jej hojne dary 🙂  Jak zwykle połączyliśmy wiedzę teoretyczną z praktyczną i ruchem! Po więcej zdjęć zapraszamy do sekcji Dla Rodziców i na nasz profil FB.